Standartinis rėžimas

Rinkiniai

Muziejuje kaupiami, saugomi ir tyrinėjami Druskininkų istorijos eksponatai: senieji Druskininkų vaizdų atvirukai, įvairių laikotarpių spaudiniai ir dokumentai, susiję su Druskininkais, mokslinių konferencijų, vykusių Druskininkuose ir apie Druskininkus, leidiniai; antikvariniai buities daiktai, pažymėti Druskininkų signatūra; išėjusių Anapilin Druskininkų garbės piliečių: K.Gajausko, P. Viščinio, E.Kriaučiūnaitės, Garbės piliečio regalijos ir gyvenimo pasiekimus liudijantys dokumentai; tarybinio laikotarpio kurorto įstaigų veiklos fotografijų albumai, šiandienos Druskininkų kasdienio gyvenimo atspindžiai: vaizdų atvirukai, sanatorijų, SPA centrų bukletai; Druskininkų mineralinio vandens gertuvės ir kt.

Muziejuje formuojamas ir atskiras fotografijų fondas, kurio pasididžiavimas – B. Pilsudskio fotografijų (1898–1905) kolekcija. Daug informacijos istorijos tyrinėtojams suteikia ir  druskininkiečio A.J.Kubiliaus 1960-1989 m. fotonegatyvų rinkinys.

Meno mylėtojai ir tyrinėtojai įvertina unikalią P.Viščinio padovanotą Išeivijos dailininkų kolekciją. Muziejuje taip pat saugomi plenerų “M.K.Čiurlionio dienos” (1978 –2000) kūriniai.

Atgal Į viršų